Для студента. Міжнародні зв'язки


• Починаючи з 2000 року, щорічно, кращі студенти кафедри (2 – 4 чол.) виборюють стипендію фонду Леонарда Ейлера (ДААД, Німеччина). Внаслідок, упродовж навчання в магістратурі при кафедрі вони одержують стипендію ДААД і закінчують магістерські роботи під час місячного стажування в одному з провідних університетів Німеччини (Університет Бохума, 2000 – 2003 р.р., Університет Дуйсбург-Ессена, 2004 – 2019 р.р.). По закінченні університету, найбільш успішні з таких випускників мають змогу продовжити навчання в аспірантурі (чи за докторськими програмами за рубежем) та по одержанні наукового ступеня кандидата наук (або Ph.D.) запрошуються на викладацьку чи дослідницьку роботу в кращі освітні та наукові заклади України та країн ЄС. (С. Щербина – н. співр., McGill-університет, Канада; О. Примак – завідувач рентгенівської лабораторії Інституту неорганічної хімії, Університет Дуйсбург-Ессен, Німеччина; К. Лоза – н.співр., Університет Дуйсбург-Ессен; А. Лотник – н.кер. групи, Інститут ім. Лейбніца, Лейпциг, Німеччина та інші).
    Зокрема, стипендіати ДААД 2014 – 2015 навчального року – студентка 5 курсу та асистент А. Гончаренко – у травні 2015 року були на науковому стажуванні в CeNIDE (Центр наноінтеграції та біоматеріалів) при університеті Дуйсбург-Ессена.

 

а

 

 

б

 

Студенти 5 курсу кафедри І. Семененко та Я. Приходько під час науково-освітнього стажування в Інституті неорганічної хімії Університету Дуйсбург-Ессен – а, фото з інформаційно-рекламного буклету фонду ДААД (2018) – б.


• Наукові результати співробітників і студентів кафедри регулярно доповідаються на національних і міжнародних наукових форумах. Так, 6 – 10 вересня 2010 р. у Криму, с. Берегове, відбулася чергова міжнародна зустріч "Українсько-німецький симпозіум із фізики та хімії наноструктур і нанобіотехнологій". Учасниками симпозіуму були більше 200 осіб із України, Німеччини, Польщі та Литви. Серед аспірантів і молодих дослідників було проведено конкурс на кращу доповідь чи презентацію постера. Студентка 5-го курсу нашої кафедри Катерина Лоза, стипендіат фонду Леонарда-Ейлера (2009–2010 р. р.), була нагороджена дипломом першого ступеню за стендову доповідь "Зміна фазового складу зразків у процесі кристалізації апатиту".

На фото:

 

Німецька (Університет Дуйсбург-Ессена) та кафедральна групи дослідників, які співпрацюють у галузі фізики та хімії біоматеріалів із 2000 року, на симпозіумі (2010 р.).

 

Молоді дослідники кафедри (зліва направо) пошукач А. Гончаренко, студентка 5-го курсу К. Лоза та ст. викл. Рохмістров Д.В. на симпозіумі (2010 р.).

• Восени 2012 року співробітники кафедри були запрошені на черговий 4-й німецько-український симпозіум "Фізика та хімія наноструктур і нанобіотехнологія 2012" у Німеччині (18–20 вересня 2012 р., Ільменау) та ХХІІІ міжнародну конференцію з біоматеріалів у медицині у Польщі (10–13 жовтня 2012 р., Ритро). Проф. З. Зиман входив до складу наукового комітету симпозіуму в Німеччині та на обох форумах виступив із оглядовою доповіддю. Ст. викладач Рохмістров Д.В. зробив секційну доповідь, яка викликала значний інтерес. Першою премією серед молодих дослідників було відзначено асистента кафедри Гончаренка А.В., стипендіата програми Л. Ейлера 2011 – 2012 р.р., за секційну доповідь "Функціональні градієнтні кераміки з натрій-вмістних фосфатів кальцію".

  На фото:

 

Група дослідників із Німеччини, України та Росії, які співпрацюють у галузі біоматеріалів, на симпозіумі в Ільменау (вересень 2012 р., Німеччина).

 

Доповідь асистента
Гончаренка А.В. на симпозіумі в Ільменау. (вересень 2012 р., Німеччина).

• 30 серпня – 3 вересня 2015 р. у Кракові (Польша) відбулася 27 Європейська конференція з біоматеріалів. Секційні та стендові доповіді разом із німецькими колегами на конференції зробили проф. Зиман З.З., доц. Рохмістров Д.В., доц. Ткаченко М.В. і ас. Гончаренко А.В.

• 17 – 22 вересня 2015 р. у Києві відбувся 5-й Українсько-німецький симпозіум із питань наноструктур і біоматеріалів. Із оглядовою доповіддю на ній виступив проф. Зиман З.З., а з секційними та стендовими – доц. Рохмістров Д.В., доц. Ткаченко М.В. і ас. Гончаренко А.В.

• 4 – 8 вересня 2018 р. в Афінах (Греція) відбулася 28 Європейська конференція з проблем біоматеріалів. На ній успішно презентували доповіді сумісно з німецькими колегами проф. Зиман З.З. і ас. Гончаренко А.В.

Учасники конференції ESB-2017 на березі Середземного моря. Афіни.

 

• На чергову 29 Європейську конференцію з біоматеріалів, яка відбулася 9 – 13 вересня 2019 р. у Дрездені (Німеччина), були запрошені та зробили доповіді проф. Зиман З.З. і ас. Гончаренко А.В.

Обговорення наукових резльтатів із провідним світовим фахівцем у галузі кісткових цементів проф. M.-P. Ginebra (Іспанія) на конференції ESB-2019. Дрезден.

 

• Проф. Зиман З.З. і ас. Гончаренко А.В. брали участь і зробили доповіді на сумісній польсько-німецькій конференції з кристалографії 24–27 лютого 2020 р. у Вроцлаві (Польща)


Всесвітньовідомий дослідник із біомедичної інженерії, директор Інституту функціональних біоматеріалів при Національному університеті Ірландії (Galway, Іreland) проф. Abhay Pandit та члени КФТТ, учасники семінару

Приємна зустріч із випускниками кафедри, нині співробітниками Центру наноінтеграції при Університеті Дуйсбург-Ессен (Ессен, Німеччнина) докторами філософії (PhD) О. Примаком і К.Лозою перед стародавнім будинком ратуші (Вроцлав, Польша)
Updated 01.12.2020
З історії кафедри | Співробітники кафедри | Наукова діяльність | Прикладні розробки |Навчальні програми | Для студента | Для абітурієнта | Контакти
© 2009 . Webmaster Roman.V.Shurinov